KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752071
nr 1475 2071
Ylva Jakobsson
(f. 1949), Sverige
"Skånevår". Textil. Signerad, blandteknik, daterad -92, yttermått inklusive ram: 45x35 cm, oramad
Ylva Jakobsson, svensk konstnär född 1949.
måndag 20 juni 2022
kl 19:15:17
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer